O NÁS

Zdola nahoru

Jsme 2 obyčejní mladí lidé, kteří se rozhodli, že se na svět nechtějí dívat zpoza oken kanceláří. I když by se mohlo zdát, že nám v Praze, kde jsme oba dlouhodobě žili, nic nechybělo, my jsme cítili, že to, co chceme, musíme hledat někde jinde.

Oba již máme za sebou několikatýdenní cesty do bližších i vzdálenějších koutů Země. To, po čem jsme ale toužili, přichází až teď. Rozhodli jsme se, že s koncem záři oba skončíme v našich pracích, a společně se vydáme objevovat krajiny východní a jihovýchodní Asie. Našim cílem je vydržet na cestách co nejdéle a zažít vše, co bude možné.

PEŤKA

Taky máte svůj „až-sen“? Až budu mít víc peněz, projedu na motorce Balkán. Až budu mít hotový projekt, vezmu si dlouhé volno a pojedu na dovolenou. Až budou děti větší, sbalím batoh a pojedu pryč. Až splatím hypotéku, koupím si loď.

OD SNŮ K REALITĚ

Já jsem své přání podmiňovala změnou práce – až budu měnit zaměstnání, udělám si nejdřív pár měsíců volno a pojedu do světa. Jak už to tak s „až-sny“ bývá, zůstával i tento sen dlouho v teoretické rovině, bezpečně daleko za hranicí „až“.

Naštěstí mi osud přihrál skvělého parťáka, který se dokázal pro takovou myšlenku nejen nadchnout se mnou, ale i pomoci převést ji do reality.

Navnaděni několika parádními kratšími výlety (neskutečný Island, horká Malta nebo Polsko plné překvapení) jsme se pustili do plánování a určili si ten den, kdy se z „až“ stane teď.

Co přesně nás čeká, netuším, ale rozhodně se na to těším. Jedno vím už teď – pocit z toho, změnit sen v realitu je skvělý.


JOŽKO

To, že bych chtěl žít jinde, než doma v Prešově, zažívat nové věci, poznávat nové lidi a žít život podle vlastních pravidel jsem zjistil hned, když jsem jako mladý, naivní kluk, poprvé z autobusu uviděl Prahu. Okamžitě mě dostala. Dodnes si pamatuji na můj první den – na Strahově, v partičce z piva vysmátých vysokoškoláků, kam mě dovedl bratranec. Svět byl gombička a pivo studené. Bylo mi jasné, že toto je město, kde chci studovat a žít.

ČAS SE ROZLOUČIT

Po 13 dobrých i horších letech v Praze jsem ale cítil, že je nejvyšší čas pohnout se dál. Zkusit ještě aspoň jednou něco nového. Zkusit, jaké to je, být zase nezávislý na čase, na práci, neplánovat dovolenou na dny, a nemyslet v budoucnu nato, jaké by to bylo kdyby …

A tak, když mi život poslal do cesty Peťku, která jednoho dne jen tak mezi řečí zmínila, jak by si někdy přála, jen tak se sbalit, dát v práci výpověď a odletět někam pryč bez zpáteční letenky, bez plánu kdy se vrátí domů, bez toho, aby věděla, kde bude zítra, a co bude za týden, ani sama netušila, že o podobné věci přemýšlím už nějakou dobu taky.

POPOJEDEM…

Naše debaty nakonec vyústili do jediného plánu – odstěhovat se z Prahy, odejít z Evropy a procestovat krajiny na druhém konci světa. Doufám, že je pravda, co se říká o cestování – že je to jediná věc, kterou když si koupíte, budete bohatší. Chci zkusit žít jinak než doteď. Doufám, že zažijeme nespočet zážitků, že se naučíme mnohým věcem, že nabereme zkušenosti, které nikde jinde nejsou k mání, a že budeme znovu pány svého času.


Tímto blogem bychom se o naše zážitky a dojmy chtěli podělit také s Vámi – přáteli, rodinou, i s kýmkoliv, kdo objeví náš web. Doufáme, že se dočtete zajímavé a zábavné věci, a že budete prostřednictvím našich článků, fotek a videí objevovat svět společně s námi.

Peťka a Jožko

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More